VI Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historycznej motoryzacji do uczestnictwa w V Wystawie Pojazdów Zabytkowych w Złotowie

Termin: 28 sierpnia 2022 roku

Miejsce: ul. Wioślarska 1, Złotów

Kilkadziesiąt klasycznych pojazdów sprzed lat pojawi się po raz piąty na ziemiach złotowskich. Wystawa zabytkowych motocykli, samochodów osobowych, terenowych oraz specjalnych.

Czy pobijemy rekord 200 pojazdów?

Liczne atrakcje:

 • konkurs na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat oraz dodatkowe nagrody,
 • nagrody dla zwiedzających którzy wezmą udział w głosowaniu na najładniejszy pojazd wystawy,
 • najstarszy pojazd wystawy,
 • najdłuższy przejechany dystans na wystawę,
 • dmuchane zamki oraz inne atrakcje dla dzieci
 • możliwość zaprezentowania swojego pojazdu, przedstawienie historii widzom,
 • test wiedzy o motoryzacji
 • możliwe dodatkowe niespodzianki

PLAN Wystawy

 • 10:00 – 11:30 – rejestracja uczestników
 • 12:00 – rozpoczęcie wystawy
 • 12:00 – 15:00 – głosowanie publiczności na auto zlotu, prezentacja pojazdów, konkursy
 • 16:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, podziękowania i zakończenie wystawy
 • 16:15 – zakończenie wystawy

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian do powyższego programu!

POJAZDY

Do uczestnictwa w Wystawie zapraszamy załogi pojazdów klasycznych z napędem mechanicznym, o możliwie wysokim stopniu oryginalności, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych. Do udziału w wystawie dopuszczone zostaną pojazdy, w przypadku których produkcję danego modelu, typu, generacji, ewolucji itp. rozpoczęto przed dniem 31.12.1992 roku oraz wszelkie pojazdy zarejestrowane oficjalnie jako pojazdy zabytkowe. W drodze wyjątku do udziału w Wystawie  mogą zostać dopuszczone pojazdy niespełniające ww. kryterium wiekowego, będące jednak egzemplarzami unikatowymi lub przedstawiające znaczną wartość kolekcjonerską.

KOSZTY

Impreza jest darmowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów zabytkowych. Koszty pokrywają sponsorzy oraz organizatorzy Wystawy. Na starcie otrzymają Państwo pakiet startowy. Każda załoga otrzyma talony na posiłek regeneracyjny w ilości zgłoszonych osób w formularzu oraz gadżet pamiątkowy. Pamiątkowe kubki czy też koszulki również będą dostępne. W pakiecie również upominki,naklejki zlotowe, tabliczki i gadżety ufundowane przez organizatorów

Impreza także jest otwarta dla zwiedzających.

ZGŁOSZENIA

Organizator oczekuje na zgłoszenia uczestnictwa w Wystawie maksymalnie do dnia 26 sierpnia 2022r. Przyjęcie zgłoszeń w terminie krótszym niż 2 dni przed datą rozpoczęcia Wystawy uzależnione jest od decyzji Organizatora. Warunkiem wpisania na listę, oprócz wypełnionego formularza, jest dołączenie aktualnych zdjęć pojazdów zgłaszanych na wystawę. W przypadku jeśli zgłoszą się Państwo do udziału w imprezie i w późniejszym czasie zrezygnują, prosimy o kontakt w celu usunięcia z listy i zwolnienia miejsca dla oczekujących na liście rezerwowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstępnie jest to 300 miejsc.

OBOSTRZENIA

Jak wiemy w dalszym ciągu istnieją pewne obostrzenia w kierunku imprez tego typu. Jednak z pewnych źródeł wiemy, iż jest szansa że do tego czasu obowiązujące nas nakazy i zakazy zostaną zdjęte. Prosimy o uwzględnienie konieczności zabrania i noszenia maseczki w trakcie trwania imprezy i zachowanie dystansu gdyż jak wiecie, przez wystawę przewija się kilka tysięcy osób. Zastrzegamy też sobie prawo do odwołania imprezy gdy sytuacja w kraju ulegnie pogorszeniu , co mogłoby się wiązać z nowymi zachorowaniami, oraz gdy obecne obostrzenia nie zostaną zdjęte. O tym będziemy informowali na bieżąco.

Bieżące informacje:
https://www.facebook.com/events/52850626818494

link do karty zgłoszeniowej:
https://www.jakisrajd.pl/zapisz-na-wystawe/

oraz bezpośrednio u organizatorów:

Łukasz Piszczek

Tel. 600546163

klasyczny.zlotow@gmail.com

Można też kontaktować się z nami za pośrednictwem naszej strony na Facebooku.